פוארטו ויאחו

העיירה “פוארטו ויאחו” נמצאת בצד הקריבי של המדינה, כ-200 ק”מ מעיר הבירה סן חוסה, מרחק של 4 עד 5 שעות נסיעה. פוארטו ויאחו, עיירה ציורית השוכנת על חוף הים הקריבי (המתחבר לאוקיאנוס האטלנטי), טובלת בצמחיה טרופית פראית. איזור זה זכה בעבר לפחות מבקרים לעומת חופי האוקיאנוס השקט, אולם בשנים האחרונות גילו התיירים את היופי והאופי המיוחדים של האזור.

בין תושבי החוף הקריבי של קוסטה ריקה שחומי עור רבים, צאצאי עובדים שהובאו למטעי הבננות בסביבה, בעיקר מג’מייקה, במאה ה-19. הם משמרים תרבות מיוחדת, ובין השאר דיאלקט של השפה האנגלית.

רצועת החוף בין העיירה “פוארטו ויאחו” ועד “פונטה אובה”, מתאפיינת במפרצים וחופים קטנים ומדהימים, עם חול לבן וצבע מים כחול עז.

האזור מציע שפע של טיולי הליכה קצרים לאורך החוף, טיולי אופניים, גלישת גלים לחובבי הגלישה או למבקשים ללמוד, ועוד. קופים, עצלנים, טוקאנים ובעלי כנף רבים אחרים הם חלק בלתי נפרד מהנוף המקומי ומלווים את המטיילים לכל מקום.

המסעדות המקומיות מגישות מנות אופייניות מן המטבח המקומי, כגון התבשיל בסגנון הקריבי “רייס אנד בינס” העשוי על בסיס אורז ושעועית ומנת עוף שהתבשלה ברוטב קוקוס, או ה”רון דון”, מרק דגים עם רוטב של אגוז הקוקוס.

הכי להיט באזור פוארטו ויאחו

פוארטו ויאחו בעדשת המצלמה

פוארטו ויאחו במפה של קוסטה ריקה