קקאו וקפה

בואו נעצור לכוס קפה…. אימרה ידועה בזמן נסיעה ארוכה. בקוסטה ריקה, כשתעצרו לשתות קפה תוכלו לבחור בין קפה פשוט וזול או בקפה משובח שגדל בגבהים, או כמו שאומרים בשפה המקצועית קפה דה אלטורה. כמו ביין גם בקפה חשיבות גבוהה לתנאים בהם מגדלים את שדות הקפה. קפה שיוצר במטע שגדל בגובה של מעל 1000 מטר יקבל ארומה מיוחדת ואיכותו תהיה גבוהה במיוחד. לקפה של קוסטה ריקה מוניטין רב בעולם, ויצרנים רבים זוכים בקביעות בפרסים בין לאומיים בתחרויות טעימה.

בקוסטה ריקה, חוויה יוצאת דופן היא ביקור באחת מחוות הקפה שפזורות ברחבי המדינה. הביקור כולל סיור במטע  וצפייה בכל התהליך מהקטיף ועד הכנת המוצר הסופי. בסוף הסיור תוכלו לטעום מהקפה המשובח שיוצר זה עתה.

חוויה נוספת ומרתקת לא פחות היא ביקור בחווה לגידול קקאו וייצור שוקולד. במהלך הביקור נבקר במטע ונהיה שותפים מלאים להכנת משקה קקאו חם וכמובן סוגים שונים של שוקולד.

בקוסטה ריקה גודלו עד לפני מספר שנים אלפי אקטרים של קקאו, אבל מחלה קטלנית חיסלה כמעט את כל השטחים. בשנים האחרונות פותחו זנים חדשים שעמידים למחלה ועקב הביקוש העולה של תעשיית השוקולד העולמית ניתן לראות שתילות חדשות אם כי עדיין לא בהקפים גדולים.

יעדים מומלצים עבור קקאו וקפה בקוסטה ריקה

תמונות של קקאו וקפה בקוסטה ריקה